IĞDIR 16 °C
En Düşük 8 °C
En Yüksek 21 °C
Karakter Boyutu :
Köylülerin yayla kavgası: 2 ölü

Köylülerin yayla kavgası: 2 ölü

24 Mayıs 2013 10:48 Cumaİki köy arasında kalan yaylanın kendilerine ait olduğunu iddia eden köylüler arasında çıkan kavgada 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

Iğdır'da iki köy arasında kalan yaylanın kendilerine ait olduğunu iddia eden köylüler arasında çıkan kavgada 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

Iğdır merkeze bağlı Karaçomak ile Özdemir köylüleri arasında bulunan yaylayı sahiplenen köylüler arasında saat 14.00 sıralarında kavgaçıktı. Taş, sopa ve bıçakların kullandıldığı kavgada 55 yaşındaki İbrahim Kızılay kalp krizi sonucu, 60 yaşındaki Halit Atak ise başına aldığı darbelerle olay yerinde yaşamını yitirdi. Kavga, Iğdır İlJandarma Alay Komutanlığı’na bağlı ekiplerin müdahalesiyle güçlükle sonlandırılırken, yaralılar ambulanslarla Iğdır Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Gerginliğin tırmandığı iki köy arasında yeni bir kavga yaşanmaması için jandarma geniş güvenlik önlemi aldı. Ölenlerin ve yaralananların yakınları ise hastane önünde toplandı. Palis de taraflar arasında hastanede yeni bir olay yaşanmaması için önlem aldı. Hastane çevresini abluka altına alan polis, kimsenin yaklaşmasına izin vermedi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (6367) defa okunmuştur.

ETİKETLER

ığdır -

IĞDIR - HABERLERİ